Hizmetler

Manuel Terapi

Manuel Terapi Nedir?

Gündelik hayatın olağan akışı kimi zamanlarda bedenimizi fazla zorlamamıza neden olmaktadır ve bu durum Manuel Terapi’ye olan ihtiyacı doğurmaktadır. Bireylerin bir kısmı bedenini fazlaca kullanması gereken işlerde çalışmaktayken bazı bireylerse hareketsiz bir yaşama neden olan işlerde çalışmaktadır. Aslında her iki durum da vücudun belirli alanlarında ağrılara sebep olmaktadır. Vücutta meydana gelen ağrıların tek sebebi elbette yapılan yanlış hareketler veya hareketsiz bir yaşam değildir. Bahsi geçen sebeplerin dışında ilerleyen yaş da vücutta meydana gelen ağrılarda büyük bir etkendir. Vücudunuzda yaşamakta olduğunuz ağrıların sebebi her ne olura olsun Manuel Terapi, ağrılarınızı dindirebilecek nitelikte etkili bir terapi yöntemidir. Bizim de gerçekleştirmekte olduğumuz Manuel Terapi tedavisi esasen halk arasında oldukça bilinen bir tekniktir. Manuel Terapi’nin halk arasındaki adı elle yapılan tedavidir. Yaygın adı elle tedavi olan Manuel terapi sıklıkla kas, kemik, eklem ve bağ dokusu ile ilgili iskelet ve kas sistemi sorunlarını tedavi etmek için kullanılan tamamen doğal bir yöntemdir. Esasen Manuel terapinin ana amacı vücudunuzun kendi doğal kabiliyetini hızlandırarak, gerçek bir iyileşme sağlamaktır. Manuel Terapi isim olarak son yıllarda karşımıza çıkmaktadır. Ancak bahsi geçen bu terapinin uygulaması yüzyıllardır hayatımızda bulunmaktadır. Bugüne kadar yapılmış olan Manuel terapiler genellikle profesyonelliğin dışındadır. Ancak bizim gerçekleştirdiğimiz işlem tamamen profesyonelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Herkesin Manuel Terapiye İhtiyacı Vardır

Alanında uzman, Manuel terapi konusunda iyi eğitim almış ve tecrübe sahibi olan bir kadro ile profesyonel hizmet vermekteyiz. Kas, kemik, eklem, bağ dokusu gibi alanlarda sorun yaşamak pek çok insanın ortak problemleri arasındadır ve Manuel terapi tekniği ile bu sorunlardan kurtulmak herkesin hakkıdır. Elle yapılan tedavi her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de hem oldukça etkilidir hem de teknik doğru uygulanmadığı zaman vücutta istenmeyen problemler baş gösterebilmektedir. Biz de tam olarak buradan hareketle hizmet veriyor ve işi alanındaki profesyonellere bırakıyoruz. Siz de Manuel terapi tedavisi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boyun Fıtığı

Boyun Fıtığı Nedir?

İnsanların bir kısmı her ne kadar bunun farkında olmasa da boyun fıtığı rahatsızlığı pek çok insanda olmaktadır. Boyun fıtığı, kişinin güncelik hayatın olağan akışı içerisinde rahat hareket etmesine engel olan en önemli nedenlerden bir tanesidir. Elbette bilim dünyası bu alanda da ilerlemiştir ve boyun fıtığına çare olan çeşitli tedavi yöntemleri geliştirmiştir. Boyun fıtığına neden olan etmenler esasen oldukça çeşitlidir. Boyun fıtığı nedenlerine baktığımız zaman ilk olarak karşımıza boyun hareketleri esnasında omurlar arasında bulunan diske, binen yükü karşılayamama durumu çıkmaktadır. Öte yandan stres, ağır yük taşıma, geçirilen bir kaza sonrası değişen biyomekanik düzen, boyun bölgesine alınan travma sonucu gelişen kas, eklem, sinir fonksiyon bozukluğu, artan kamburluk nedeni ile boynun öne doğru gitmesi sonucu diske binen yükün artması gibi faktörler de boyun fıtığına neden olmaktadır. Tüm bunlar yaşanmamış olsa bile disk yapısında azalan su miktarı ve kollajen yapının bozulması da boyun fıtığı yapmaktadır.

Boyun Fıtığı Sorunundan Birlikte Kurtulalım

Boyun fıtığı boyun ağrısı, baş ağrısı, kuvvetsizlik, uyuşma ve karıncalanma gibi çeşitli belirtilere sahiptir. Elbette yaşamış olduğunuz rahatsızlığın boyun fıtığı olup olmadığı, şayet boyun fıtığı ise bu durumda nasıl bir süreç izlenmesi gerektiği alanında uzman kişilerce belirlenmelidir. Biz de çalışmalarımıza tam olarak buradan hareketle başladık. Boyun fıtığı konusunda alanında uzman, tecrübe sahibi ve iyi eğitim almış bir ekibe sahibiz. Bahsi geçen sorunlardan bir veya birkaçını yaşıyorsanız ve boyun fıtığı olduğunuzu düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Bilindiği üzere her alanda olduğu gibi bu alanda da erken teşhis ve tedavi her şeyden önemli ve önceliklidir. Sağlamış olduğumuz profesyonel hizmet sayesinde oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde boyun fıtığı sorunundan kurtulmuş olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken tek işlem bizimle iletişime geçmeniz. Boyun fıtığına yönelik olarak çeşitli teknikler kullanmaktayız. Kullanmakta olduğumuz her bir yöntemde asıl amaç her daim iyileşme halinde kalıcılığı sağlamak olmuştur. Boyun fıtığı tedavisi ile siz de kaliteli bir yaşama merhaba deyin.

Bel Fıtığı

Bel Fıtığı Nedir?

Bel fıtığı, pek çok insanın yaşadığı ancak tedavisi bulunan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bel fıtığı sorunu yaşayan bireyler, gündelik hayatta hareket etmekte zorlanmaktadır. Bel fıtığı sorununun çeşitli belirtileri ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Omurgamızda bel omurları bulunmaktadır. Omurgamızda yer alan bel omurlarının arasında bulunan disk bütünlüğünün bozulmasına fıtık denilmektedir. Bel fıtığına neden olan etmenleri ise kısaca yaşlanma ve dejenerasyon, aşırı kilo, ağır yük kaldırmadan kaynaklanan ani bir gerilim olarak sıralamak mümkündür. Bel fıtığı, kadın erkek, genç yaşlı fark etmeksizin hemen hemen herkesin başına gelebilecek önemli bir sorundur. Bu sorunu yaşayan bireyler hem ağrı yaşamakta hem de normal hareketlerini gerçekleştirmekte güçlük çekmektedir. Bel fıtığının belirtileri de açıktır. Bacaklarda veya ayaklarda karıncalanma veya uyuşukluk, kas güçsüzlüğü, hareket ederken zorlanma, iktidarsızlık, bel ağrısı, bacaklara vuran ağrılar, çabuk yorulma, idrar tutamama, denge kaybı ve otururken ve yürürken zorluk çekme bel fıtığının en çok karşılaşılan belirtileri arasında yer almaktadır. Elbette bel fıtığının tedavisi bizimle kolayca mümkündür.

Kişiye Özel Bel Fıtığı Tedavisi:

Bel fıtığı alanında profesyonel hizmet veren bir kuruluş olarak bel fıtığına dair tedavi işlemlerini kısa bir zaman diliminde gerçekleştiriyor ve sizlerin kısa zamanda rahatlığa kavuşmanıza vesile oluyoruz. Yukarıda bahsi geçen sorunlardan biri veya birkaçına sahipseniz vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Alanında uzman, deneyimli ve her biri iyi eğitim almış olan bir kadroya sahibiz. Uzman kadromuzun bel fıtığı tedavisine yönelik olarak çeşitli yöntemlerin bulunmaktadır. Bel fıtığı denildiği zaman tedavi yöntemi olarak akla ilk etapta ameliyat gelmektedir. Fakat kadromuzun bel fıtığı tedavisinde kullanmış olduğu çeşitli alternatif yöntemleri bulunmaktadır. Bel fıtığı tedavisinde ameliyat dışında çekme ve germe yöntemi, bel fıtığı için korse tedavisi ve ilaç tedavisi yöntemi gerçekleştirmekteyiz. Kişi için en uygun tedavi yöntemini belirliyoruz. Elbette her bir vakayı kendi içinde değerlendiriyor ve bu doğrultuda bel fıtığı tedavisine başlıyoruz.

Skolyoz

Skolyoz Nedir?

Omurga sorunları arasında en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan bir tanesi de skolyozdur. Diğer omurga sorunlarında olduğu gibi kişinin gündelik hayatında gerçekleştirmekte olduğu aktivitelerde zorlanmasına neden olmaktadır. Kadın erkek, genç yaşlı fark etmeksizin her yaştan ve cinsiyetten bireyin yaşam ihtimali olduğu skolyoz elbette çeşitli belirtilere ve tedavi yöntemlerine sahiptir.

Skolyozu kısaca tanımlayacak olursak bir omurga eğriliği olduğunu belirtmek gerekmektedir. Normal şartlarda sağlıklı bir omurganın, omurlara arkadan bakıldığında boyun, sırt ve bel bölgelerinde düz bir hat şeklinde uzanması gerekmektedir. Skolyozda ise sağlıklı bireylerin aksine omurlar sağa sola doğru yer değiştirir. Skolyoz rahatsızlığının diğer omurga sorunlarından farklı olarak çoğunlukla da sebebi bilinmemektedir ancak Travma, doğumsal gelişim bozukluğu ve duruş bozukluğu gibi sebeplerle gelişebildiği tahmin edilmektedir.

Toplumda görülme sıklığı toplumda yaklaşık %2 ila 4 oranında olan skolyoz, kız çocuklarda erkek çocuklara oranla daha sık görülmektedir. Skolyoz erken dönemde belirti göstermeyen, çoğunlukla şikayet oluşturmadığı için geç fark edilen bir rahatsızlıktır. Biz de tam olarak buradan hareketle hizmet vermekteyiz.

Skolyoz Teşhis ve Tedavisi

Skolyoz, bahsedilmiş olduğu üzere ziyadesiyle önemli bir rahatsızlıktır ve ihmale gelmeyecek niteliktedir. Skolyozun fark edilebilmesi ve rahatsızlığa müdahale edilebilmesi profesyonel bir hizmeti gerektirmektedir. Şayet kendinizde veya çevrenizde skolyoz hastalığına dair en ufak bir belirti dahi görecek olursanız bizimle iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır.

Bilindiği üzere erken tanı ve tedavi süreci her hastalık için önemlidir. Ancak skolyoz gibi kimi rahatsızlıklarda teşhisin daha zor olması, konuya dair daha titiz bir çalışmayı gerektirmektedir. Profesyonel ekibimiz skolyozu oldukça ciddiye almaktadır. Siz de bu hastalığı ciddiye alın ve vakit kaybetmeden bize ulaşın.

Skolyozu tespit etmenin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz skolyoz tanısını omurga eğriliğinin derecesine bakarak koymaktadır. Eğriliğin 10 derece üzerinde olması durumunda ekibimiz kişiye skolyoz tanısı koymaktadır. Skolyoz tedavisinde ise eğrilik derecesine göre ekibimiz kişilere egzersiz, korse ve ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Sporcu Yaralanmaları

Sporcu Yaralanmaları Nelerdir?

Spor yapmak insan vücudu için oldukça önemlidir ancak spor yaparken oluşan yaralanmalar bazen can sıkıcı hale gelmektedir. Sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmanın yolu düzenli olarak spor yapmaktan geçmektedir. Ancak spor sırasında yanlış yapılan hareketler yaralanmalara sebebiyet vermektedir. Sporcu yaralanmalarının vücudun her yerinde meydana gelebilir niteliktedir. Burada belirleyici unsur hangi spor dalını tercih ettiğinizdir. Örneğin futbol özellikle karın ve bacak kaslarını etkileyen bir spor olduğu için bu bölgelerde yaralanma yaşanmaktadır. Ya da bir başka spor dalı olan tenisi ele alacak olursak teniste yoğun olarak kol, omuz, ayak bileği ve el kullanıldığı bilinmektedir ve dolayısı ile bu nedenle tenis kol, omuz ayak bileği ve el bölgesinde ciddi sakatlanmalara neden olabilecek bir spor dalıdır.

Sporcu Yaralanmalarına Hızlı Müdahale

Spora başlamadan önce vücudu ısındırmak ve spor esnasında dikkatli ve kontrollü olmak pek çok yaralanmanın önüne geçilmesine vesile olacaktır ancak şayet sporcu yaralanmalarından birini yaşamaktaysanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Spor esnasında el, kol, bilek, ayak, bacak, sırt veya omuz gibi bir noktadan yaralanmışsanız yaranız sandığınızdan daha büyük boyutta olabilir. Dolayısı ile bizimle iletişime geçerek uzman ekibimiz tarafından bir teşhis ve tedavi sürecine dahil olmanız sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Genelleyecek olursak spor yaralanmalarını akut ve kronik yaralanmalar olarak iki türe ayırmaktayız. Akut yaralanmalar daha kısa sürede tedavi edilebilir nitelikteyken kronik yaralanmalar daha uzun sürmektedir ve tekrarlayabilmektedir.

Sporcu yaralanmaları genellikle burkulmalar, diz yaralanmaları, kas hasarları, aşil tendonu yaralanmaları, kaval kemiği ağrıları, omuz kas yırtıkları, kırıklar, çıkıklar, bağ yırtıkları, menisküs yırtıkları gibi kendiliğinden düzelmeyecek türdedir. Sporcu yaralanmaları genellikle ilaç, iğne tedavisi veya operasyon gerektirmektedir. Herhangi bir sakatlık durumunun tedavisine geç başlanılması durumu sakatlığın daha büyük boyuta ulaşmasına veya kronik hale gelmesine neden olacaktır.

Oysa alanında uzman, tecrübeli ve eğitimli kadromuz sporcu yaralanmasına ilişkin kısa bir zaman dilimi içerisinde teşhisini gerçekleştirecek ve tedaviye başlayacaktır.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Nedir?

Baş ağrısı şikâyetiniz varsa, bu asla ihmale gelmeyecek bir durumdur. Baş ağrısı esasen pek çok farklı hastalığın belirtileri arasında yer almaktadır. Ancak öte yandan baş ağrısı sık karşılaşılan bir durum olduğu için genellikle gerekli önem verilmemektedir. Gündelik hayatın olağan akışı, vücudumuzun çeşitli bölümlerinde ağrıların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu ağrılardan bir tanesi de baş ağrısıdır. Elbette baş ağrısının da çeşitli tipleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise gerilim tipi baş ağrısıdır. Gerilim tipi baş ağrısı, stresten kaynaklanan baş ağrısı anlamına gelmemektedir. Yaygın kanının aksine gerilim tipi baş ağrısı başın etrafında bir bant varmışçasına basınç hissine sebep olan baş ağrısı anlamına gelmektedir. Stres ise sadece baş ağrısını tetikleyen faktörlerden bir tanesidir.

Baş Ağrınızın Hayatınızı Etkilemesine İzin Vermeyin

Nedeni henüz tam olarak saptanamayan gerilim tipi baş ağrısını yönetilmenin yolu ise kişinin sağlıklı alışkanlıklar kazanması, sadece gerektiği durumlarda ilaç kullanması, ilaçsız baş ağrısı ile başa çıkması ve stresi iyi yönetebilmesinden geçmektedir. Ancak belirtilmiş olduğu üzere baş ağrısı aynı zamanda pek çok rahatsızlığın belirtileri arasında gösterilmektedir. Dolayısıyla olası bir baş ağrısında bizimle iletişime geçmelisiniz.

Gerilim tipi baş ağrısı konusunda deneyimli ve iyi eğitimli uzman bir ekibe sahibiz. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda uzmanlarımız gerekli muayeneleri gerçekleştirdikten hemen sonra sorununuzu tespit edecek ve tespitleri doğrultusunda sizin için en uygun tedavi yöntemini size aktaracaktır. Sağlamış olduğumuz profesyonel ve kusursuz hizmet, sağlıklı ve uzun bir ömür yaşamanıza vesile olacaktır.

Gerilim tipi baş ağrısı bireyin yaşam kalitesini doğrudan ve dolaylı etkileyen ana unsurlar arasında yer almaktadır. Bu tip baş ağrısı çoğunlukla bir süreliğine geçmektedir ancak sorunun temeline inilmedi zaman akut veya kronik olarak baş ağrınız tekrarlayacaktır ve bu durum yine yaşam kalitenizi etkileyecektir.

Gerilim tipi baş ağrınız için en uygun tedavi yöntemi uzman ekibimizde saklıdır. Yapmanız gereken tek işlem gerilim tipi baş ağrısı tedavisi için bizimle iletişime geçmenizdir.

İletişim

Size daha çok yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin